Minirallijs Latvija 2018 (03.11.2018)

Īstā rallija sezona jau bija noslēgusies, Aldis atkal netika uz šo posmu, citu darīšanu dēļ, bet domāju – pēdējās divās gonkās esam izstājušies tehnisku problēmu dēļ (minirallijā Karosta vēl pirms starta pārtrūka zobsiksna un rallijā Liepāja izbeidzās ūdens sūknis), vajadzētu sezonu tomēr noslēgt savādāk. Piedāvāju savam rezerves stūrmanim Kristam šādu iespēju – izbraukt pa Biķerniekiem, kas faktiski tepat pie mājas, viņš piekrita un aiziet!

Šim rallijam bija viena īpaša odziņa – viens posms būs regularitātes sacensības jeb braukšana pēc organizatora iedotā vidējā ātruma. Uzvar tas, kurš nobrauc vistuvāk ideālajam laikam. Ja kavē vai apsteidz, tad dod sodu par katru sekundi. Par laimi organizatora iedotais vidējais ātrums bija 60 km/h jeb no matemātiskā viedokļa – visvieglākais kas var būt. Tagad galvenais nesačakarēt to un kaut kur nesašūties. Pirms rallija izmēģinājām vienu vakaru kā tas viss notiek – ar tagad pieejamajiem modernajiem palīgiem – jeb appiem. Rabbit Rally izrādījās ļoti labs variants un patestējot to arī nolemjam ar to braukt.

Skaidrs, ka regularitātē varēs tikai kaut ko zaudēt un ka galvenais ir nesavārīt ziepes.

Mašīna pēc Liepājas bija gatava – ūdens sūknim tiešām bija nomaukušās (jeb atdalījušās) lāpstiņas no ass, kas viņas griež. Ar presi uzpresējām atpakaļ un piemetinājām – nekur vaira viņas neliksies. Vēl pēdējā pēcpusdienā pirms gonkas konstatētā nobrukusī lambda zonde tika veiksmīgi un ātri nomainīta un bijām gatavi startam.

Tā kā braukšana visa būs pa asfaltu, brauksim ar jau pārbaudītajām Yokohama Advan Neova riepām un pieteicāmies Historic Open klasē, kurā var startēt, ja mašīnai ir vismaz 20 gadu.

Kopā bijām klasē 7 dalībnieki un bijām gatavi cīņai.

Pierakstam trasi – kopā 3 dažādi dopi katrs pa divām reizēm. Raganas katls (faktiski bez roteriem), un divi garāki posmi katrs pa 3 km ar elkoni, kartinga trasi un elementiem no rallijkrosa taisnes un pāris līkumiem. Savā ziņā trase līdzīga rīgas ziemas kausam, tikai bik garāka un, protams, bez sniega.

Jāatzīmē, ka visu dopu starts bija izvietots faktiski vienā vietā. Katls iet pa labi, pārējie dopi pa kreisi. Viens no dopiem pa kreisi iet vienā virzienā, otrs otrā un finišs atkal ir vienā vietā. Ļoti kompakti, interesanti un aizraujoši.

Starts. Pirmajā dopā braucam vēl pa slapju laiku un viss vairāk vai mazāk izdodas. Šaurajā atpakaļejošajā ienācu pa lēnu un beidzot ir iespēja raut ručņiku, taču knapi apgriezāmies. Nākamreiz jābrauc ātrāk. Elkonī forši uzfrēzējam un priecājamies par skaisto laiku :) )

Otrais dops – raganas katls. Jau stipri ātrāks un kaut kā nevarēju iebraukties – un jau dops galā. Sapratu, ka slīd mazāk nekā sākotnēji domāts un otro reizi brauksim ātrāk.

Serviss – viss ir ok un nekas nav jādara. Pēc otrā dopa esam Historic klases nelielā dažu sekunžu vadībā. Kristam nobrūk telefons un visa shēma ar regularitāti sāk lēnām uzņemt panikas apgriezienus. SIM kartes izņemšana un pāris triki liek telefonam un arī mums atdzīvoties un varam braukt uz 3 dopu.

Elkonī atkal uzplacinam :) ) un visādi citādi izbaudam trasi. Tagad jābrauc uz Ādažu pusi uz regularitāti. Finišā jūtu, ka kaut kas klaudz – piestājam, pārbaudu ratus – visi atskrūvējušies – nu tā, ka ļoti atskrūvējušies – it sevišķi priekšējais kreisais. Aij-aij-aij – labi ka tā. Pievelku un braucam. Uz startu paspējam, tomēr ņemot vērā satiksmi un riepu skrūvēšanu – bez liekām minūtēm, kā būtu bijis komfortablāk. Starta laiks ir jāaprēķina pašam un jāstājās uz starta pašam – bez tiesnešu uzaicinājuma. Nav īsti skaidrs, vai jāvelk ķiveres vai nav – tāpēc drošības pēc uzvelkam un esam gatavi startam.

Braucam labi un tīri. Ir arī apsolītā distances kontrole, kurā atzīmējamies un braucam tālāk. Redzu, ka nāk ass atpakaļejošs līkums – tieši nodomāju – ja aiz viņa būs laika ņemšanas vieta, tad mēs kavēsim jo ar 60 km/h to līkumu nav iespējams izņemt. Drusku pirms līkuma iedzenu, tomēr pārāk maz. Iegriežam līkumā, un, protams, tur stāv tiesnesis. Laikam jau kādas 2-3 sekundes tur zaudējām. Pēc tam braucam tālāk- pretī nāk džeks ar laivu :) )) nu – ar kājām nāk un velk laivu uz piekabes. Braucam tālāk un arī redzam otru tiesnesi – šoriez ja nu ne laikā, tad vienā sekundē noteikti iebraucām.

Rezultātā tā arī bija. Kopā zaudējām 4 sekundes no ideālā laika. Es domāju, pirmajā 3 sekundes un otrajā 1. Pašā startā man likās, ka mums pulksteņi pa vienu sekundi atšķirās no oficiālā laika, bet sapratu arī, ka ja sākšu to vienu sekundi rēķināt līdzi, tad točna kaut ko nočakarēšu. Rezultātā pareizi vien izdarīju. Labākais laiks klasē bija 3 sekundes un mēs atpalikām tikai vienu. Baigi ok. Protams, mēs to nezinājām un regularitātes finišā, atšķirībā no normāla dopa, laiku nerāda. Uzzinājām to, kā ir gājis vien pēc visa rallija finiša. Katrā ziņā intriga tika saglabāta.

Braucam atpakaļ uz Biķerniekiem. Nobraucam Biķernieku dopu, kas iet pretēji ss1/3 un atkal serviss. Pēc pieciem dopiem joprojām esam vadībā (regularitātes rezultātu vēl nav).

Serviss un pēdējie divi dopi – baigā cerība, ka mašīna izturēs un ka gultņi neizcepsies. Raganas katls otro reizi – jau labāk un pēc tam uzreiz arī pēdējais ‘garais’ dops – tas pats kas SS5. Nobraucam skaisti ar baudu un ručņika raustīšanu bez mitas :) )))

Rezultātā esam pirmajā vietā Historic Open grupā par 23 sekundēm apsteidzot otro vietu. Skaists sezonas noslēgums. Paldies organizatoram par kompakto un tajā pašā laikā interesanto gonku.

Vai vajadzēja regularitāi? Grūti pateikt. Mums šoreiz tā neko nonospēlēja un vietu neizšķira. Bet ja tā būtu noteikti būtu citas sajūtas. Vismaz bija iespēja izbraukt kaut kur ārpus Biķerniekiem. Regularitāti pēdējo reizi braucu mūsu ar Aldi pirmajā kopīgajā rallijā – tālajā 2004. gadā – rallijā Milzis Cēsu apkaimē. Tad jau… oij oij oij – 14 gadi atpakaļ :)

Video šeit:

Pilni rezultāti šeit.


—-
Pēc Minirallija Latvija bija Rallija Komisijas sēdē, kurā skatīja jautājumu par Rallija Historic klases kopvērtējuma punktiem. Lai ieskicētu, par ko ir raidījums, šeit neliels ieskats: Historic klasei pēc gada nolikuma bija paredzēts pēdējais – ceturtais posms rallijā Saldus. Šo ralliju atcēla un radās iespēja pēdējo posmu aizvadīt rallijā Liepāja. Visi Historic dalībnieki nobalsoja par (galu galā) lai šāds posms notiktu. Bija neskaidrība par to, vai mums būs lielie punkti (25+3 par uzvaru) vai tomēr parastie – kā visu sezonu (15+2). Tā kā man bija iespēja šo jautājumu pirms rallija uzdot rallija komisijas sēdē 19.09 kurā arī lēma par to vai Historicam būs braukt Liepājā vai nē, tad es to arī izdarīju, uz ko saņēmu atbildi no komisijas vadītāja, ka būs mazie punkti. Pirms rallija ātri parēķinot sapratām, ka neviens no tiem, kas ir atbraukuši uz Liepāju, mūs vairs neapdraud un pirmo vietu atņemt nevar. Domājām – izbaudīsim skaistu ralliju, brauksim savā tempā, taču nekas nav jāpierāda. Diemžēl, kā rakstīju iepriekš, pirmajā ātrumposmā sāka karst motors un kaut kā nomokot līdz galam un zaudējot 13 minūtes, pieņēmām lēmumu izstāties, lai saudzētu dzinēju.

Pēc rallija RK sēdē tomēr tika pieņemts lēmums Historic ieskaitei piešķirt lielos punktus, kas mūs atmeta uz otro vietu.

Tāda nu ir dzīve un lai arī mēs cīnījāmies par savu taisnību līdz pēdējam, tas neko nemainīja.

Ko nākamgad brauksim, vēl nezinām, bet Historic pirmo (Alūksne) un pēdējo posmu (Saldus) noteikti brauksim. Domāju, ka vēl kādus minirallijus arī pabrauksim.

Tiekamies Alūksnē jau janvārī!

Tags: ,

Comments are closed.