Rally Liepāja 2018 (14.10.2018)

Nepadarīta darba sajūta un rūgtums par visādi citādi lieliskās sezonas pašu izskaņu.

Pēc minirallijā Karosta plīsušās zobsiksnas – visi dzinēja darbi bija pabeigti – samainīti visi ieplūdes vārsti, zobsiksnas skriemeļi, protams, pati zobsiksna – šoreiz oriģinālā no Audi centra un šādi tādi citi sīkumi. Dzinējs saregulēts un bijām gatavi un noskaņojušies uz cīņu.

Tā kā brāļi Velmes šajā vīkendā slīpē Sanmarino ceļus Rally Legeds, tad mums šajā rallijā bija tikai viens mērķis – nekļūdīties un skaisti uzvarēt.

Nenotikušā rallijsprinta Saldus dēļ, mēs lūdzām lai Historic Sport ieskaites dalībniekiem ļauj pēdējo sezonas posmu aizvadīt Liepājas ERČ posmā. Mūs uzklausīja un lai arī nevarēja nodrošināt braukšanu visiem pa priekšu – kā nekā Eiropas Čempionāts, vismaz dabūjām braukt.

4 dopi. Vecpils, Paplaka, Podnieki un Powerstage – Tebra plus Vecpils. Kopā 70 km.

Atbraucām uz Liepāju jau piektdien vakarā un mums uzreiz pirmajā vakarā jau uzradās jauns mehāniķis, kurš teica, ka visu, ko vajag izdarīs, lai tikai uzcienā ar kādu sardīni. No rīta, protams, pazuda un neko neizdarīja :D

Pierakstot trasi – Vecpils kā jau Vecpils likās gana sarežģīta, ātra un interesanta. Tebras sākums arī viltīgs, pie tam laika trūkuma dēļ nepaspējām sākuma daļu nemaz pārbaudīt. Podnieki – man riktīgi patika – foršs dops. Nu un tad ir Paplaka – sākums karjerā – laikam domāts kā šovs skatītājiem, jo no braukšanas baudas tur maz lai neteiktu, ka sūds. Bet nekas. Drīz lauzieni beidzas un sākās normāls dops, kas ir ļoti foršs un pat uz beigām baudāms.

Starp citu paplakas beigas mēs esam braukuši 2015. gadā.

Sestdien ir trases pieraksts un vakarā pat paspējam iziet tehnisko komisiju un gps pārbaudi, lai svētdien no rīta nav tik agri jāceļas.

Svētdienas rīts iesākās ar iegūtām 9 lietotām grunts riepām un smaidu pār visu ģīmi. Paldies Michelin onkuļiem un Kārlim Roziņam par ieteikumu.

Aizbraucam uz startu, kas ir no Priekules regroup zonas. Turpat netālu starts. SS9 (mūsu pirmais dops) starts ir pārcēlies pa kādām 20 minūtēm dēļ SS8 Ukraiņu ekipāžas, kas pašā finišā ir iestādījusi kokā un kā dēļ SS8 tika apturēts.

Starts. To karjeru kaut kā nomokam – katrā bedrē liekas, ka paliksim. Sen nebija braukts pa beigām. Tiklīdz tiekam uz normāla ceļa – jau viss ir ok.

Pienāk liktentīgā garā taisne, kurā ieliekam piektajā robā un jau pēc pārsimt metriem sāk mest tosolu uz loga. Skatos ka temperatūra momentā kāpj un ‘zaškaļivajet’ un uzreiz nometām mašīnu mierā pļavā.

Viss.

Padzesējot motoru vēl kaut kā noripinam līdz finišam – benzīna taupīšanas :) režīmā. Pēc dopa finiša apstājamies un pēc sarunas ar Kristapu saprotam, ka neko tur izdarīt 30 min servisā nevarēsim pat ja tiksim līdz Liepājai, kas ir ap 30 km. ‘Metam dvieli iekšā’ un mums rallijs ir beidzies.

Par laimi sezonas kopvērtējumā tas mums neko nemaina – esam godam izcīnījuši pirmo vietu. Paldies visiem atbalstītājiem un komandai: Almai, Kristapam Dzīvītim, SIA Wateriga, Motors & Sports, Zeiss Vision Centre, Jānim Ročānam, kā arī visiem faniem, kas mūs visas sezonas gaitā atbalstīja trases malā. Un īpaši Albertam Baltvilkam un Lienei Dzīvītei.

Rally Liepāja rezultāti šeit

Video:

Tags: ,

Comments are closed.