Minirallijs Saldus 2018 (21.07.2018)

Nu tad tā. Aldis uz šo miniralliju netika, tāpēc uzaicināju savu “rezerves” stūrmani Kristu, ja viņu tā var nosaukt :) Pēc minirallija Karosta 2017, viņam arī āķis bija lūpā un ilgi nebija jāpierunā pamēģināt pa granti!

Sagatavošanās bija pavisam neliela un aprobežojās ar īsās stūres reikas uzlikšanu kvatrai. Plus tika šādi tādi sīkumi sakopti pēc Līvu autosprinta kausa. Ar Kristu nekādus treniņus, protams, ka neizbraucām – viss treniņš aprobežojās ar Rally Estonia skatīšanos un on-boardiem no Karostas :) Karoč – kā ir tā ir un maucam!!

Aizbraucam uz Brocēniem, kur mums atkal ir sarunātas foršās naktsmājas (paldies Almai un Evitai:)) uzlīmējam uz abiem labajiem logiem caurspīdīgo aizsargplēvi (jo pēc Talsu kūleņa ir abas labās puses durvis ar stikliem nomainītas – bye bye fortačka!!). Sekoju plēves pārdevēja norādījumiem par ziepjūdeni un nazīti – iznāk diezgan viduvēji. Paliek ziepju burbuļi zem plēves – laikam bik pārdozējām. Tā arī līdz rītam neizžuva – palika tikai sliktāk. Nekas, gan jau parullēs logu šurpu, turpu un iedos kārtīgu putekļu devu – tam vajadzētu palīdzēt :D Pasteidzoties notikumiem pa priekšu – jā, laikam būs jālīmē viss pa jaunu :) )

Rīts sākas jau 6:00 kā jau rallijā, kafija un braucam uz dokumentu izņemšanu. Salīmējam uzlīmes un ejam uz tehnisko komisiju. Viens no tehniskajiem komisāriem – tāds pavecāks onkulis.. nu kā lai to maigāk pasaka – laikam ļoti to lietu ņēma pie sirds :) ) mums bagāžniekā mantas stāv, ko vedīsim uz servisa parku – viņš tur sāk rakāties un mētāt “moņķerovku” sakot, ka viņa tak nav pieskrūvēta – es saku, ka mēs vēl uz servisa parku brauksim un visu pārkrāmēsim, kā to daram vienmēr – viņam likās svarīgāk nolamāties un bez maz uzmest lūpu, kā mēs tā atļaujamies braukt pie viņa uz teh komisiju ar nepieskrūvētu ratatslēgu. Nu ļoti neprofesionāli. Bet nekas, lai jau čalim tiek. Tehnisko izgājām un viss bija čotka.

Kad tehniskā izieta, braucam ar abām mašīnām – subāru – iepazīšanās/servisa mašīnu un kvatru uz 45 minūšu tālo pirmo iepazīšanās dopu, kuram galā ir servisa parks. Iepazīstamies ar trešo dopu, kas ir daļa no Saldus rallijsprinta 2017 dopa – ļoti foršs. Drīz pēc starta tur ir atpakaļejošs L6 ar sekojošām skaistām līkumu kaskādēm – pa K4+ tad atkal Labais un kreisais utt – viss drošs un skaisti pārredzams skatītājiem. No turienes arī daudz bilžu un pa kādam video. Iepazīties atļauts tikai vienu reizi, un mēs steni rakstam pa jaunu – orga iedoto steni, ko rakstīja Kārlis Nebars, neizmantojam. Uzrakstam SS3, iebraucam servisparkā, izklājam paklāju, atstājam kvatru un braucam tālāk rakstīt SS1 un SS2. Dopi ļoti interesanti ar es pat teiktu sakarīgiem roteriem (lai nu cik sakarīgi var būt roteri), daudzi ir no diviem riepu krāvumiem, nevis 3, kas ir stipri vieglāk un ātrāk izbraucami. VIsu sarakstām un braucam atpakaļ uz servisa parku. Ir arī viltīgas, nepārredzamas vietas, kur vajadzīga laba sadarbība ar stūrmani, taču tajā pašā laikā nekā bīstama. Vienkārši super kofigurācija.

Servisa parkā notīram logus, piegriežam ratus un veicam citus sīkus sagatavošanās darbus, tajā skaitā sakārtojam bagāžnieku :D Un tad braucam uz starta estakādi, kas ir Saldū. Ietūcamies pirmsstarta zonas burzmā, atdodam iepazīšanās kontrolkarti un gaidam startu. Ja Historicā mūs laiž pārējiem rallistiem pa priekšu ar pirmajiem numuriem, tad Minirallijā viss ir otrādi – mēs OPEN grupas dalībnieki ar dugām (drošības karkasiem) braucam visiem no pakaļas. Līdz ar ko mums arī ir cienījams starta numurs – 69. Woohooo! Starta procedūra ļoti grandioza – podums ar visādiem pšss pšss pūtējiem, mūziku, dejotājām un citiem pribambasiem! Noteikti nepateiksi, ka Minirallijs. Nu vēl jau nianse, ka pa nulli braucs pats Saldus novada domes priekšsēdētājs – tas jau arī visam piedod zināmu odziņu. Katrā ziņā Gatis un viņa komanda darbu paveikuši uz ūsiņu – ticu, ka blakus minrallijam un Rallijsprintam, šeit drīz būs arī Lielais rallijs un pat iespējams, Lietuvas čempionāta posms, jo viņiem ir izveidojusies laba sadarbība ar Lietuviešiem. Es tikai par – savādāk no lielajiem Rallijiem mums vasarā ir palicis tikai Rally Talsi nu un tad vēl pa granti ir ERC Liepājā rudenī. Un viss. Ok ok, aizrunājos.

Pārbraucam starta estakādi un dodamies uz pirmo dopu. Neliels satraukums ir, jūtu, ka Kristam arī – taču tas tikai pieder pie lietas. Pirmais dops sākas un pašā pirmajā līkumā L4 iegriežu stūri un knapi atgriezu atpakaļ – baigi stipri jāgriež ar jauno, īso reiku. Taču nekas, pieradu, ka nevajag nemaz tā raustīt un viss sanāk pat labāk. Šeit arī ir forša līkumu kaskāde vidū K2 un L2, kam seko Roteris aiz nepārredzama tramplīna – nais!! Nobraucam labi, bez liekiem fušieriem un tālāk uz SS2.

Otrais dops ir praktiski uzreiz aiz pirmā dopa – tikai pāris km uz priekšu pa to pašu ceļu. Piebraucam, apskatos, ka rezultātos esam pagaidām trešie, un, kā vēlāk izrādīsies, galveno konkurentu Voveru, kas mums brauc pa priekšu, esam nedaudz apdzinuši. Starts – braucam, roteros īsti vēl nesaprotu, kur jādzēšās un ir dažās vietās pa agru. Vienā roterī braucot iekšā ārmalā un dodot pilnu gāzi, kā tas būtu jādara – mašīnu drusku sanes un ļoti labi, ka ir īsā reika – uzreiz nokoriģēju un gāzi nemaz neatlaidu – ar parasto reiku neizstūrētu un būtu bik gāze jāatlaiž. Vot kā – jau pirmais ieguvums. Vispār visi torseni + īsā reika ir ļoti laba kombinācija un mašīna ļoti smuki vadās un klausa. Arī SS2 esam trešie – apsteidzot Voveru un uzreiz aiz abām evolūcijām – Hermaņa un Sarmas. Voveru gan apsteidzām par nedaudz vairāk kā vienu sekundi. Kopvērtējumā esam priekšā par 2.92 sekundēm. Būs sīva cīņa.

SS3 Atpakaļejošajā līkumā kaut ko nočakarēju, taču tas nemazināja prieku, kā izfrēzēt tos skaistos līkumus, kas viņam seko :) ) tas torsens tiešām ir jēēē. Šeit ir tas viens roteris, kura nebija – sadzēšamies, un redzam, ka tur ir tikai apstājies viens no dalībniekiem – laikam saplīsis un no rotera ir palikusi pāri tikai viena riepa, nu neko darīt. Rezultātā dopā ir 4. vieta – Vovers mūs apsteidzis par 1.81 sekundi! Kopvērtējumā esam vairs tikai 1.11 sekundes priekšā.

Tagad serviss. Aizbraucam – mašīnu apskatam, notīram logus un pa lielam neko vairāk nedaram. Viss ir ok. Novācam servisa parku, jo šis ir arī vienīgais serviss, lai Alma var aizbraukt subāru uz 45 min attālumā esošo Saldu (un lai mums pēc tam nav pēc finiša jābrauc vēlreiz pakaļ). Serviss ir 1h10 min un pa to laiku varam atpūsties un uzēst kādu banānu ar šokolādi.

SS4 ir tas pats, kas SS3. Starts. Šoreiz atpakaļejošais izdodās ču ču labāk un atkal izpriecājamies par skaistajiem tam sekojošajiem līkumiem. Vienā no roteriem dzēšoties nošļūk kāja no bremžu pedāļa un gandrīz sanāca jautrība. Nākamais roteris, kas bija izjaukts SS3, bija salikts otrādi – jeb no patiesībā bija no labās nevis, kā pierakstīts – no kreisās. SS4 esam tikai piektajā vietā no Vovera atpaliekot 0.38 sekundes. Tas nozīmē, ka mūsu pārsvars ir sarucis līdz 0.73 sekundēm!!! Vot cīņa!

SS5 ir tas pats SS1. Esam noskaņoti kaujinieciski un 3 vietu tāpat neatdosim :) Izbraucam bez kasjakiem – smuki un rezultāts arī labs – par 2.39 esam Voveru apsteiguši. Kopvērtējumā jau palielinājām pārsvaru līdz 3.02 sekundēm. Vajadzētu pietiekt, pie nosacījuma ja nesastrādājam sūdus. Nedaudz uzsprakšķēja saruniekārta dopa sākumā.

SS6 ir tas pats SS2. Nu tad pēdējais dops!! Arī nobraucam skaisti bez kļūdām un esam finišā.

Visumā ļoti skaists rallijs – gan dopi forši, gan noorganizēts forši – bauda braukt. Noteikti brauksim vēl minirallijus, jo lai arī ātrumi ir mazāki, tāpat visa diena piepildīta un viss operatīvi arī notiek. Vienīgi jaudas pietrūkst, lai izceltu no roteriem – bet nu neko darīt :) )) Braucot uz Saldu refrešoju 4rati rezultātu lapu kādas 69 reizes, jo kaut kas bija uzkāries un rezultāti bija iesprūduši – gribējās tak zināt esam vai neesam to 3. vietu nosargājuši. 15 minūtes agonijas un rezultātā esam dopā apsteiguši Voveru, kam kā izrādījās uzvārījās motors, par 3.5 sekundēm, kopvērtējumā nosargājot 3 vietu par 6.62 sekundēm :) ) Tas šķidrums, kas video redzams, visdrīzāk ir Vovera tosols. Atdzesējot motoru viņi līdz finišam tika, ļoti jācer, ka motoram nav paliekoši zaudējumi :/ Katrā ziņa – paldies viņiem par cīņu – šoreiz viņs stūrmaņa krēslā sēdināja savu sievu – domāju viņai arī patika cīņa.

Rezultātā absolūtajā ieskaitē esam 8. vietā no 73 dalībniekiem un ātrākā ekipāža, kas brauca bez turbīnas. Forši :) Pilni rezultāti šeit. Tiekamies Karostā Liepājā 01.09.2018.

Video:

Tags: ,

Comments are closed.