Līvu autosprinta kauss 2018 (07.07.2018)

Pēc Talsu kūleņa bijām domājuši mašīnu sūtīt uz rehabilitāciju pataisnot bleķus, bet sarēķinājām, ka to īsti neļauj gan laiks gan budžets un nolēmām tikai sakopt pašu minimumu – abas labās durvis, priekšējo stiklu, kam arī bija jāsametina ‘sēža’, spoguļus.

Tāpat tika noņemta kārba lai saprastu kas ir noticis ar sajūgu. Par laimi pats disks bija vesels bija sabiris tikai gultnis, kas ir daudz lētāka un vieglāk sakopjama štelle. Pie apgreidiem – ielikām aizmugurējā reduktorā arī vienu dienu pirms Talsiem iehavoto torsenu. Pasteidzoties notikumiem pa priekšu – ir bomba!!!

Ar organizatoru bijām vienojušies, ka brauksim arī pa nulli jeb drošības mašīnu un atklāsim trasi. Paņēmām līdzi arī gruntenes, lai jautrāk :)

Iepazināmies ar trasi – kārļu dopa starts pretējā virzienā plus vēl daži viņķeļi ap siltumnīcām pa asfaltu. Jāsaka godīgi – trase viltīga un lai arī ir daudz roteru kļūdas nepiedod.

Pirmais brauciens pa nulli – baigi grūti gāja, lāgā nevarēju neko saprast kur slīd, kur neslīd. Pa robiem arī nemācēju saslēgt. Samainu riepas uz parastajām – pirmoreiz izmēģinājām paštaisīto elektrisko ratatslēgu – makitas urbim piepirkām pareizo stiprinājumu un garo 17 mucu – ideāli!!! Kāpēc mēs to ātrāk neiedomājāmies :) )

Pirmais brauciens ieskaitē – vēl vairāk neko nevarēju saprast – slīd nejēgā roteri uzbrūk (kā izrādījās divus aizķēru) karoč viss ir slikti. Sapratu ka riepas uzvedās tik ļoti savādāk, ka gruntenes atpakaļ vairs nevilkšu lai pa nulli braucot pierastu kā tad būs ieskaitē.

Otrais brauciens pa nulli jau ar parastajām riepām – jau daudz labāk un brīvāk jūtos. Otrais brauciens ieskaitē jau sanāca tīri labi un pat uzstādīju sesto laiku open klasē no 19 dalībniekiem.

Trešais un pēdējais brauciens pa nulli viss jau labāk tik pa vienu roteri trāpīju. Pēdējā braucienā jau ieskaitē viss izdevās no sirds, ‘zirga’ līkumā iekrāmēju kā Latvala un likās jau ka nesaies, bet sagāja. Vēlāk gan izrādījās, ka mucu aizķēru un par to arī 10 sek sods. Nekas – rezultāts viss atstāts roteros, taču prieku par dienu nemazināja. Vēl plastmasas aizsargus noplēsu no apakšas. Prieks, ka skāde nav lielāka.

Jaunais torsens ļauj darīt vēl vairāk un braukt vēl drošāk. Krāmē līkumā un tici, ka arī izbrauksi kā gribēji. Iepriekš tā nebija. Ja ar centrālo un priekšējo torsenu kā Talsos bija baigi ok stūrēt, tomēr mašīna bija tāda ļurīgāka, tad tagad vismaz likās, ka līkuma izejās turās un vadās stipri labāk. Tajā skaitā asos līkumos, kas šeit bija pārsvarā.

Gribējās lai roteri ir tikai no divām mucām – tie slāpē ātrumu labi un ir droši, tomēr ir interesantāk izbraucami un nav tik lēni kā roterni no 3 mucām. Ja vien ir iespēja būtu labi ja organizatori izmantotu šādas.

Galu galā – sacensību formāts ideāls, liela daļa pa granti, ar odziņām un viltīgiem momentiem, nepārredzamiem roteriem, kas prasa maksimālu koncentrēšanos un uzmanību!! Noteikti brauktu vēl šādu pasākumu – lieliski pavadīta sestdiena. Paldies!!

4WD Open klasē 13. Vieta no 19 dalībniekiem. Pilns rezultātu apskats šeit. Braucām ar divām Wintera vienu Tigar un vienu laikam Starway riepām. Tigar un Wintera ražotas Dienvidslāvijā. Ja godīgi, ilgi domāju, kur es viņas vispār esmu dabūjis, taču tā arī neizdomāju – garāžā atradās :)

Nākamā gonka – miniralljs Saldus. Vajag labākas riepas un īso reiku.

Video te:

Tags: ,

Comments are closed.