333 Ziemas kauss 25.11.2017

333 Ziemas kauss 25. novembrī. Temperatūra ārā bija ap plus pieciem grādiem un no ziemas vēl nebija ne miņas. Gonka pilnībā pa asfaltu, tāpēc es nolēmu piedalīties ar asfalta riepām – vienīgajām, kas man ir – Yokohama Advan. Varbūt bišku pa vēsu un lietainu (pa nakti lija), bet labāk nekā ar jebkurām ziemenēm.

Klasiskais formāts – kartinga trase pa pulksteni. 3 braucieni. Katrs brauciens 8-10 minūtes (8 apļi) un kā rezultātu ņem labāko apļa laiku. Tad sarindo pa vietām un dod punktus. Labākajos divos braucienos iegūtos punktus summē un nosaka uzvarētāju.

333 kausā braukšu pirmo reizi. Katram dalībniekam jāaizpilda kvalifikācijas anketa – un pēc sasniegumiem un pieredzes autosportā nosaka, vai tu iesi Amatieru (Am) vai Profesionāļu (Pro) grupā. Lai arī man nekādi dižie sasniegumi nav, laikam aktīva sportista licence nospēlēja lomu, ka esmu Pro grupā. Neko darīt. Sajutos svarīgs.

Pirmajā braucienā iznāca bišku padriftēt, tomēr braukšana ne pārāk vedās un sapratu, ka ar esošo centrālo cieto bloķi nevar noturēt sānslīdi – izejā jāatlaiž gāze, lai neizslīd purns. Un kurš cilvēks pie pilnas apziņas, tad ir gatavs izejā atlaist gāzi!!! Turpmāk braukšu maksimāli taisni un pa diedziņu. Pirmajā braucienā laiks 1:07.337 (19. vieta no 41 dalībnieka)

Otrajā braucienā jau braucu daudz taisnāk un sanāca arī labāk. Trase ari likās drusku apžuvusi. Apļu laiki arī ļoti līdzīgi viens otram un bez lielām kļūdam. Laiks: 1:06.944 (17. vieta no 42 dalībniekiem)

Pirms trešā brauciena Reinis Nitišs, kas dalībnieku parkā bija noparkojies man blakus, uzlika autogrāfu uz mana kapota un pēc šī notikuma uzreiz gāja labāk :) 5 zirgi klāt :) Karoč kā nu tur bija, bet es viņam 3. braucienā aizbraucu garām par nieka 0.445 sekundēm. Laiks 1:07.272 (2/17) un, lai arī laiks ir sliktāks, kā otrajā braucienā jo laikam laiks jau sāka kļūt atkal mitrāks un arī pāris līkumos bija sanesta zeme, kas samazināja ātrumu, ar šo braucienu biju visapmierinātākais. Viss gāja no rokas un izdevās, kā ieplānots. (15. vieta no 38 dalībniekiem). Pilni rezultāti šeit.

Verdikts ir viens tomēr arī šādas – mazās gonkas dod lielu lomu braucēja attīstībā. Vai 333 kausā braukšu vēl – nezinu, bet kur varēšu tur piedalīšos visās ziemas gonkās.

Rezultātā kopvērtējumā paliku 16. vietā no 23 dalībniekiem PRO grupā. AM grupā būtu izcīnījis 3. vietu.

Tags:

Comments are closed.